fbpx
Sprawy frankowe rozpatrywane coraz szybciej i pewniej
16 października 2023
Jak poprawnie zgłosić szkodę z OC
1 listopada 2023
Pokaż wszystkie

Kosztorys naprawy pojazdu czyli o tym z jakich sztuczek wciąż korzystają Towarzystwa Ubezpieczeniowe aby obniżyć kwoty odszkodowania?

Jako kancelaria, której celem jest walka z nieuczciwymi praktykami Towarzystw Ubezpieczeniowych, znamy dobrze metody obniżania odszkodowania jakie używają, tak zwani rzeczoznawcy którzy pracują z ubezpieczalniami. W tym jakże wrażliwym i stresującym dla poszkodowanego momencie, wykorzystując zaufanie swoich klientów i oszukują ich.

Po stłuczce czy wypadku drogowym zgłoszonym do ubezpieczyciela, pojazd zostanie dokładnie oszacowany przez rzeczoznawcę wyznaczonego przez TU. 

Jest on odpowiedzialny za stworzenie kosztorysu naprawy, tj. dokumentu, w którym określi on rozmiar szkód spowodowanych w pojeździe oraz to ile naprawa pojazdu będzie kosztować.   

Jeśli jesteś już na etapie, na którym ubezpieczyciel przedstawił Ci kwotę odszkodowania, powinien zainteresować cię także ten artykuł, w którym tłumaczymy na czym polega dopłata do odszkodowania. Zapraszamy także, do BEZPŁATNEJ analizy twojego odszkodowania. 

Tymczasem, jeśli jeszcze nie wiesz co powie twój ubezpieczyciel, przygotuj się i wiedz na co zwrócić uwagę przeglądając zaproponowany kosztorys. 

Kosztorys pojazd, przypominamy na co zwrócić uwagę

W naszej codziennej pracy zdobyliśmy nieporównywalne doświadczenie w walce z nieuczciwymi praktykami TU. Z naszego doświadczenia wynika, że najczęściej wykorzystywanymi sposobami na obniżenie odszkodowania są:

  • Po pierwsze, użycie zamienników w zamian oryginalnych części jakie znajdowały się w pojeździe w momencie zaistnienia szkody. Przypomnijmy, że ubezpieczyciel ma obowiązek przywrócić pojazd do jego stanu sprzed wypadku. Na zbyt często zauważamy, nachalne wpisywanie tanich zamienników części oryginalnych, a to oczywiście zaniżona wartość pojazdu, a co za tym idzie, kosztorysu. 
  • Po drugie, zaniżenie czasu naprawy lub, i stawki roboczogodziny pracy mechanika to kolejny z trików TU na wypłacenie ci trochę mniej, “bo kto się zorientuje”.
  • Decyzja o ogłoszeniu szkody całkowitej, zazwyczaj zbyt pochopnie podejmowana.  Co tak dokładniej to oznacza,  możesz przeczytać w tym artykule. Dzisiaj chcieliśmy tylko podkreślić i zwrócić państwa uwagę na ten smutny fakt, że jest to jeden z najpopularniejszych sposobów zaniżenia odszkodowania przez TU. To, jest ta złota metoda, która rozwiązuje najszybciej problem dla ubezpieczyciela . Niestety nie jest to wcale dobre wyjście dla poszkodowanego. 70% zniszczenia pojazdu dla rzeczoznawcy może już oznaczać szkodę całkowitą. Dla ciebie powinno oznaczać włączenie alarmu: “zaniżone ubezpieczenia”.  
  • Natomiast zdarzyło nam się słyszeć o sprawach bardziej zawiłych. Gdzie ubezpieczyciel współpracował z zakładem napraw pojazdów mechaniczny, który otrzymywał rabat od producenta części. Świetnie dla ubezpieczyciela. W rzeczywistości jednak dla poszkodowanego oznaczało to obniżenie kosztorysu i niższe odszkodowanie.   
  • Kolejne to pominięcie szczegółów pracy lakierniczej. Rzeczoznawcy upraszczają kosztorys uwzględniając tylko koszt lakierowania. A lakierowanie to nie tylko nowa warstwa farby. Po pierwsze, to kilka jej warstw, oraz szpachlowanie szlifowanie czy zadbanie o skorodowane części.
  • Już na koniec przypomninamy, że zadaniem rzeczoznawcy jest dokładne, szczegółowe, opisanie szkód powstałych w trakcie zdarzenia. Zdarza się niestety, że eksperci pomijają niektóre z nich.

Pomoc F24.pl 

Morał z tego taki, że należy krytycznie spoglądać na dokumenty, które ubezpieczyciel nam prezentuje. Niestety już od lat statystyki krzyczą, że aż 90% odszkodowań, wypłaconych zostało poniżej należnej wartości. 

Proponujemy Państwu BEZPŁATNĄ analizę odszkodowania

Jak to wygląda?

  • Przesyłasz nam kalkulacje szkody (kosztorys ubezpieczyciela). Jeśli jej nie posiadasz to pomożemy Ci ją uzyskać. Jeszcze tego samego dnia, wystarczy jeden telefon.
  • Przedstawiamy kwotową propozycję dopłaty do szkody; jeśli nasza propozycja cię zadowoli… 
  • Kompletujemy pozostałe dokumenty i sporządzamy umowę cesji wierzytelności.
  • Pieniądze wypłacamy w przeciągu dwóch dni od potwierdzenia istnienia szkody przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe.

Skontaktuj się z nami już dziś:

68 452 22 16

biuro@f24.pllub wypełnij formularz zgłoszeniowy .