fbpx
Pieszy potrącony w wypadku – bez obaw ! odszkodowanie z OC sprawcy jest właśnie po to !
22 marca 2021
Słownik
ZASADA RYZYKA – znaczenie zwrotu
29 marca 2021
Pokaż wszystkie

Dopłata do zaniżonego odszkodowania – czy wiedziałeś, że możesz uzyskać więcej ze swojej polisy ubezpieczeniowej?

Jesteśmy kancelarią, która szczyci się pomocą innym i wyrównywaniem rachunków.

  

Dopłata do zaniżonego odszkodowania to, niestety, często używane rozwiązanie przy uzyskiwaniu odszkodowań.

Jest to odpowiedz na popularną, niestety, praktykę firm ubezpieczeniowych, jaką jest nie wypłacanie klientom należnych im odszkodowań.

Przyjrzyjmy się temu dokładniej….

90% wypłat z odszkodowania OC jest zaniżana !

Z badań Funduszu Odszkodowań Komunikacyjnych wynika że aż 90% wypłat z odszkodowania OC jest zaniżana !

To szokujące dane.

Widać z tego wyraźnie, że w interesie firm ubezpieczeniowych jest wypłacenie nam minimalnej kwoty odszkodowania.

Ubezpieczyciele wyszukują na wszelkie możliwe sposoby jak odszkodowanie zaniżyć.

Dla poszkodowanego to nie tylko duże rozczarowanie, ale także stres.

Składki za ubezpieczenie OC czy AC ciągle rosną.

Na to poradzić możemy niewiele, lecz gdy ubezpieczyciel wypłaci nam minimalną kwotę odszkodowania nie znaczy to, że to koniec.

W tym artykule opiszemy jak uzyskać dopłatę do zaniżonego odszkodowania.

Zazwyczaj oszacowanie kosztów likwidacji szkody odbywa się bez zwłoki. Ubezpieczyciel przelewa błyskawicznie tzw. kwotę bezsporna, która ustalona jest podczas pierwszej wyceny. Ze strony ubezpieczyciela, jest to sprytne wykorzystanie naszej ludzkiej psychologii. Zazwyczaj poszkodowany po odkryciu, że pieniądze szybko wpłynęły na konto, oddycha z ulga i nie kwestionuje decyzji zakładu ubezpieczeniowego. Zakłada, że taka procedura jest oznaką zamknięcia i rozwiązania sprawy. 

Tymczasem, powinniśmy zdawać sobie sprawę z tego, że jest to tylko początek negocjacji. Początkowa wycena, zazwyczaj, nie oddaje w całości realnej wartości szkody. 

 Firmy ubezpieczeniowe sięgają po pełen wachlarz uników. Zaniżają wartość naszego auta, opierają kosztorys naprawy na najtańszych zamiennikach, czy też używają tak zwane “potrącenie amortyzacyjne”. To jest, ze względu na wiek samochodu aktualizują ceny części zamiennych o procentowy współczynnik amortyzacji. Stwierdzają, że użycie nowych części spowodowałoby bezpodstawne wzbogacenie się poszkodowanego. Nie jest to jednak praktyka całkowicie zgodna z prawem i zależy także od Ogólnych Warunków Umowy jakie podpisaliśmy z ubezpieczycielem . Przy tej okazji,  jak zwykle przypominamy – warto czytać co podpisujemy !!!). 

Czym jest wyżej wymieniona dopłata do zaniżonego odszkodowania?

Dopłata do zaniżonego odszkodowania : Jest to korzyść majątkowa, którą uzyskujemy poprzez sprzedaż prawa własności do swojej szkody komunikacyjnej. Możesz skorzystać z tej opcji tylko w wypadku kiedy już odszkodowanie otrzymałeś.

Jak i kiedy możemy uzyskać dopłatę do odszkodowania?

         Istnieje kilka warunków, które muszą być spełnione aby dopłatę uzyskać: 

  • w wypadku miała miejsce szkoda częściowa lub całkowita,
  • decyzja przesłana z ubezpieczalni nie jest starsza niż 3 lata
  • nie została zawarta ugoda z zakładem ubezpieczeń
  • nie ma znaczenia czy jesteś w dalszym ciągu w posiadaniu auta, czy może zostało już sprzedane, mogło również zostać już naprawione. Dopłata do zaniżonego odszkodowania wciąż Ci się należy.

Możesz odwołać się od decyzji ubezpieczyciela samodzielnie. Wymagać to jednak będzie od Ciebie dużo czasu, samozaparcia i wiedzy prawnej, a firma ubezpieczeniowa dołoży wszelkich starań aby ten proces Ci utrudnić. Jako, że firmy te zazwyczaj mają dostęp do profesjonalnej pomocy prawniczej będą one udowadniać swoją rację w bardzo przekonujący dla laika sposób. Często spory te kończą się w sądzie, a to pomnaża koszty i stres. Sprawy takie mogą ciągnąć się miesiącami jak nie latami, więc nie jedna osoba po czasie, wyczerpana, rezygnuje. Lecz bez zmartwień, istnieje inne, bardziej wygodne rozwiązanie. 

Zgłoś się do nas i błyskawicznie uzyskaj dopłatę do zaniżonego odszkodowania

Drugim, szybszym i mniej ryzykownym sposobem jest zatrudnienie firmy, która specjalizuje się w tego typu sprawach. Tutaj, proponujemy Państwu nasze usługi. 

F24 – jesteśmy firmą, która istnieje na rynku już od 2012 roku. Prowadzimy sprawy na terenie całego kraju skutecznie egzekwując świadczenia nawet za zdarzenia sprzed 20 lat. Zapewniamy wysoki poziom świadczonych usług oraz przejrzystość co do zasad współpracy i terminowość w realizowaniu zleceń. Jak to robimy?

  • przesyłasz nam kalkulacje szkody (kosztorys ubezpieczyciela) – jeśli jej nie posiadasz to pomożemy Ci ją uzyskać jeszcze tego samego dnia, wystarczy jeden telefon
  • przedstawiamy kwotową propozycję dopłaty do szkody; jeśli nasza propozycja cię zadowoli… 
  • kompletujemy pozostałe dokumenty i sporządzamy umowę cesji wierzytelności
  • pieniądze wypłacamy w przeciągu dwóch dni od potwierdzenia istnienia szkody przez Towarzystwo Ubezpieczeniowe

Skontaktuj się z nami tutaj.

Zalety dopłaty do zaniżonego odszkodowań 

Zaletą tej metody jest brak ryzyka. W wypadku, kiedy chcielibyśmy wytoczyć ubezpieczycielowi sprawę we własnym imieniu, narażamy się na:

  • Ryzyko przegrania sprawy, a tym samym utraty wyższego odszkodowania
  • Ryzyko, że poniesiemy koszty sądowe i eksperckie 

W wypadku wyboru metody dopłaty do odszkodowania otrzymujesz pieniądze i Twoje zmartwienia na tym się kończą. My przejmujemy całe ryzyko. Nawet w wypadku gdy sprawę przegramy – Ty nie musisz się martwić. Pieniądze z ubezpieczalni i nasza dopłata zostają z Tobą ! 

Wysokość dopłaty do zaniżonego odszkodowania

Każdy przypadek rozpatrywany jest indywidualnie. Ile możemy otrzymać dopłaty do odszkodowania, zależy od wartości całej szkody, a także od tego czy, a jeśli, to jak bardzo została ona zaniżona przez ubezpieczyciela. Sumy wahają się od kilkuset złotych do kilku tysięcy. Aby sprawdzić ile mógłbyś otrzymać pieniędzy z dopłaty do odszkodowania skontaktuj się z nami. W ciągu kilku dni uzyskasz odpowiedź i dopiero po tym zdecydujesz czy chcesz podjąć współpracę z nami czy nie !