Szkody natury
finansowej
Świat finansów to gęsto utkana sieć przepisów, w której często to co najważniejsze pisane jest małym druczkiem.
Jeśli już w nią wpadłeś i coś poszło nie tak jak myślałeś, my jesteśmy tu po to by pomóc ci się z niej wydostać.
Straty w polisolokatach
Polisolokaty były swego czasu reklamowane jako bardzo atrakcyjna forma długoterminowego lokowania kapitału, która miała zapewnić nabywcy bezpieczeństwo finansowe w przyszłości, która zazwyczaj była dość odległa.
Ostatecznie okazało się, że w wielu sytuacjach, kiedy konieczna była wypłata środków zgromadzonych na polisolokacie, środki wypłacane Klientowi stanowiły jedynie część początkowej wpłaty. Wynikało to z faktu nałożenia na Klienta bardzo wysokich prowizji z tytułu likwidacji umów. Wskutek tego dotychczasowi posiadacze takich produktów oferowanych przez różnego rodzaju podmiotu utracili nawet 90% początkowo ulokowanych środków.
Fundusze inwestycyjne obsługujące takie narzędzia jak polisolokaty często w swoich umowach stosowały klauzule niedozwolone. Równie często dochodziło do obciążania klienta opłatami, o których on sam nie wiedział i nie był o nich informowany. Często w błąd wprowadzały już same broszury informacyjne, bądź nawet osoby obsługujące proces nabycia polisolokaty.
Z tego też względu w przypadku likwidacji takiego produktu ważne jest wsparcie profesjonalnego podmiotu, który skutecznie będzie reprezentował interes swojego Klienta.
W ramach współpracy naszym Klientom oferujemy:
- bezpłatną analizę sprawy
- przygotowanie wszelkiej dokumentacji z wezwaniem funduszu do wypłaty środków
- wynagrodzenie Kancelarii tylko w przypadku wygranej
- brak jakichkolwiek innych opłat po stronie Klienta
Pomoc dla Frankowiczów
Średnia kwota odzyskanego spreadu walutowego dla naszego Klienta to 46 550 zł.
Czym jest spread walutowy?
W najprostszym ujęciu to różnica między kursem kupna a sprzedaży waluty, na której banki mogły zarabiać. Najczęściej robiły to poprzez doliczanie spreadu do kosztów obsługi kredytu denominowanego w obcej walucie - w momencie wypłacania kredytu i często również w chwili przyjmowania rat.
Jeśli posiadasz lub wcześniej posiadałeś kredyt w walucie obcej w jednym z poniższych banków – skontaktuj się z nami a ustalimy o jaką kwotę zwrotu możesz się starać:
- mBank S.A. (dawniej BRE Bank)
- Millennium Bank S.A.
- Kredyt Bank S.A.
- Santander Consumer Bank S.A.
- Getin Bank S.A.
- ING Bank Śląski S.A.
- GE Money Bank S.A.
- EFG Eurobank Ergasias S.A.
- Polbank (EFG Eurobank Ergasias S.A.)
- Nordea Bank Polska S.A.
- Bank Ochrony Środowiska S.A.
Zmniejsz ratę kredytu
Umowy kredytowe bywają różnorodne i niejednolite. Z tego powodu każda z nich wymaga indywidualnego badania. W pierwszym kroku dokonujemy analizy dokumentów dotyczących zawartej umowy, mającej na celu ustalenie, czy w umowie występują niedozwolone postanowienia umowne oraz odpowiedź na pytanie jakie roszczenia można formułować na ich podstawie w tej konkretnej umowie. Następnie w ramach analizy szczegółowej prognozujemy zakres korzyści ekonomicznych mogących wyniknąć z uwzględnienia roszczeń.
Nie prowadzimy postępowań zbiorowych (grupowych), bowiem w naszej ocenie jest to forma nie przynosząca pożądanych efektów. Już wstępna analiza orzecznictwa wskazuje jednoznacznie, że wszystkie korzystne wyroki dotyczące przewalutowania kredytów zapadły wyłącznie w postępowaniach indywidualnych, natomiast w postępowaniach zbiorowych (grupowych) nie było ani jednego korzystnego rozstrzygnięcia.
Co do zasady celem pozwu nie jest powszechnie rozumiane „przewalutowanie” kredytu, ale ostateczne wyeliminowanie z umowy franka szwajcarskiego (CHF) z datą wsteczną, przy jednoczesnym zachowaniu oprocentowania LIBOR.
Jeżeli dana umowa kredytu indeksowanego/waloryzowanego obarczona jest istotnymi wadami prawnymi, wówczas taka „indeksacja”/”waloryzacja” winna być wyeliminowana – tak jak gdyby nigdy jej nie było. Wówczas okazuje się, że aktualne zadłużenie nie sięga np. 300.000 złotych, ale wynosi np. 200.000 złotych, a bank ponadto powinien zwrócić kredytobiorcy zawyżone raty, które bezprawnie pobierał.
Średnia kwota odzyskanego spreadu walutowego dla naszego Klienta to 46 550 zł.
W terminie 10 lat od chwili zawarcia umowy kredytobiorca traci część uprawnień ze względu na tzw. przedawnienie. Aby uniknąć podniesienia przez bank zarzutu przedawnienia, należy przed upływem 10-ciu lat (liczone od chwili podpisania umowy kredytu) złożyć w sądzie stosowny środek prawny (np. pozew). Z formalnego punktu widzenia, im wcześniej kredytobiorca ujmie swoje roszczenia w sposób formalny, tym lepiej.
Samo złożenie reklamacji w banku nie jest właściwym środkiem prawnym, tzn. nie przerywa biegu przedawnienia. Również złożenie zawezwania opartego o niezweryfikowane wzory z Internetu, może okazać się bezskuteczne.
Szybki kontakt
68 452 22 16
poniedziałek - piątek
8.00 - 16.00