Kategorie
Blog odszkodowania szkody komunikacyjne

Jak sprawdzić czy pojazd ma ważne ubezpieczenie OC?

Jak możemy się domyślać, w XXI wieku istnieje już szybki i co ważniejsze prosty sposób sprawdzenia czy pojazd posiada ważną polisę OC. Okazuje się że nie musimy nawet wychodzić z domu, co w tych skomplikowanych czasach pandemii jest dużym plusem.

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny powiadamia nas, że aby takowe ubezpieczenie sprawdzić potrzebujemy tylko dostęp do internetu i numer rejestracyjny pojazdu, to tyle ! UFG informując o łatwości dostępu przypomina nam tym samym, że możemy wykonać takie sprawdzenie także dla np. osób starszych w rodzinie lub innych, którzy dostępu do internetu nie posiadają. 

Do wyboru mamy dwie możliwości: 

  1. Na stronie internetowej UFG znajdziemy bazę danych OC i AC, gdzie przy pomocy tylko numeru rejestracyjnego samochodu możemy sprawdzić stan polisy pojazdu. Nawigacja prowadzi od strony głównej portalu do formularza umożliwiającego wpisanie numeru rejestracyjnego pojazdu, którego ubezpieczenie chcemy sprawdzić. 
  1. Dla użytkowników smartfonów Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował aplikację „UFG Na wypadek”. Jest ona przydatna nie tylko w wypadku, kiedy chcemy sprawdzić ubezpieczenie OC, ale pozwala nam ona na gromadzenie wszelkich informacji związanych z pojazdem a także dokumentów, które na prowadzenie pojazdu nam pozwalają. Posiada ona także poradnik, który wyjaśnia nam jak zachować się w wypadku kolizji. Podobnie jak w przypadku strony UFG do sprawdzenia ważności OC wystarczy wyłącznie numer rejestracyjny pojazdu. Aplikacja dostępna jest zarówno dla użytkowników smartfonów z systemem operacyjnym Android i iOS. Pobranie i późniejsze korzystanie z aplikacji jest bezpłatne.

W wypadku kiedy odkryjemy, że nasz samochód nie posiada ważnej polisy OC radzimy jak najszybciej skontaktować się z ubezpieczycielem aby uniknąć przykrych konsekwencji. 

Więcej możesz przeczytać w naszym poprzednim artykule : “Brak ubezpieczenia OC – jakie mogą nas czekać sankcje ?”, a także tutaj : ”Jak postępować w sytuacji, kiedy sprawca wypadku nie ma ubezpieczenia OC?” 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *