fbpx
KIDT BIG S.A. czyli Krajowa Informacja Długów Telekomunikacyjnych BIG S.A.
21 września 2021
Płacisz alimenty ? Krajowy Rejestr Zadłużonych to baza danych o której powinieneś wiedzieć ! 
2 lutego 2022
Pokaż wszystkie

“Jak usunąć nieaktualny wpis w KIDT BIG S.A.?”

Ustaliliśmy już, że KIDT BIG S.A. to nie jest amerykański rapper. 

Jedno za nami …

Załóżmy, że już wiedziałeś co to takiego ten KIDT. Albo dopiero zajrzałeś do rejestru i odkryłeś, że się w nim znajdujesz pomimo, że już uregulowałeś swój dług. Zastanawiasz się teraz jak usunąć ten negatywny wpis?

Jak już wcześniej opisywaliśmy w tekście o KIDT BIG S.A. ,znalezienie się w rejestrze dłużników KIDT może nie tylko utrudnić zawarcie umowy abonamentowej z firmą telekomunikacyjną, ale także może wpłynąć na twoją zdolność kredytową. 

Także utrudnić może ci uzyskanie pożyczki czy też skorzystanie z zakupów na raty. 

Korzystanie przez usługodawców z baz danych takich jak BIK czy BIG stało się normalną praktyką, a więc negatywny wpis do jednej z nich zmniejsza nasza wiarygodnosc. 

Jak usunąć negatywny wpis z rejestru KIDT.

  • Po pierwsze, aby usunąć negatywny wpis w rejestrze KIDT BIG S.A. dłużnik musi uregulować zaległości.
  • Kiedy do uregulowania zobowiązania już dojdzie, wierzyciel ma obowiązek, w ciągu 14 dni od daty spłaty długu, usunąć dłużnika z rejestru KIDT.  Jeśli ze swojego obowiązku nie wywiąże grozi mu nawet do 30 tyś. złotych grzywny.  
  • w wypadku gdy spłaciłeś dług i wciąż widniejesz w rejestrze zgłoś się do wierzyciela i dołącz wniosek o natychmiastowe usunięcie nieaktualnych informacji. 
  • Jeśli znalazłeś się niesłusznie w takim rejestrze, zgłoś się bezpośrednio do KIDT. Poinformuj o wygaśnięciu zobowiązania i wyślij dokumenty potwierdzające jego spłatę. Wtedy KDIT BIG jest zobowiązane do bezzwłocznego usunięcia takiej informacji.
  • Natomiast jeśli znalazłeś się w rejestrze bez powodu, np. Spłaciłeś dług w terminie,  skontaktuj się bezpośrednio z KIDT BIG S.A. Poinformuj o swojej sytuacji i do korespondencji dołącz dokumenty potwierdzające spłatę. KIDT jest zobowiązany do natychmiastowego usunięcia nieprawidłowej informacji.
  • Także w wypadku tak zwanego zbycia wierzytelności przez dotychczasowego wierzyciela, biuro KIDT jest zobowiązane do usunięcia dłużnika z rejestru po 14 dniach od otrzymania informacji od wierzyciela o zbyciu wierzytelności. Niestety ta opcja nie zadziała jeśli nabywca wierzytelności dokona aktualizacji informacji – to sprawi że dłużnik pozostanie w bazie danych. 

Przykład wniosku o usunięcie danych

Tutaj zamieszczamy link do wniosku o usunięcie danych KONSUMENTA 

Tutaj link do wniosku o usunięcie danych Z KIDT BIG S.A. dla osób NIE BĘDĄCYCH KONSUMENTAMI.