i Rzecznik Finansowy ma dla was w tej sprawie dobrą wiadomość.
Otóż, 7 listopada 2022 roku, UNIQA zawarła z Rzecznikiem ugodę i w rezultacie tego, poprawi Ogólne Warunki Umowy AC.
Zmieni podejście do treści definicji szkody całkowitej.
Jak czytamy w oświadczeniu Rzecznika Finansowego :
„[Ugoda] negocjowana w atmosferze wspólnej troski o dobro klientów i wzajemnego zrozumienia stanowisk stron, została zawarta w najlepiej pojętym interesie ubezpieczonych i osób poszukujących ochrony ubezpieczeniowej”.
Zabieg ten prowadzi do stosowania jednolitych zasad kwalifikacji szkody i wyliczenia jej wysokości.
Według informacji RF, praktyki rynkowe wobec klientów kosztorysowych wariantów AC, były nieuczciwe.
Jak to?
“Zastrzeżenia Rzecznika dotyczyły stosowania niejednolitych kryteriów wyceny kosztów naprawy uszkodzonego pojazdu. W AC standardem jest jej orzekanie, jeśli koszty naprawy przekraczają 70% wartości auta sprzed szkody.”
Już w roku 2020 Rzecznik Finansowy, na podstawie art. 12 ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, tj. w interesie ogółu konsumentów, pozwał do sądu pierwszego z ubezpieczycieli (pozostje on anonimowy) oskarżając go o nieuczciwie praktyki rynkowe podczas naprawy całkowitej szkód z AC.
Natomiast w 2021 już kolejne 13 największych firm w Polsce poszło na ugodę z Rzecznikiem.
Spis Treści
Najpierw wyjaśnijmy czym jest i dlaczego warto zainteresować się tematem dopłaty do zaniżonego odszkodowania?
Dopłata do zaniżonego odszkodowania:
Jest to korzyść majątkowa, którą uzyskujemy poprzez sprzedaż prawa własności do swojej szkody komunikacyjnej. Możesz skorzystać z tej opcji tylko w wypadku kiedy już odszkodowanie otrzymałeś.
Niestety, z naszego i nie tylko naszego doświadczenia wynika, że firmy ubezpieczeniowe sięgają po pełen wachlarz uników i oszczędności na swoich klientach. Wydaje się, że szystko w imię motta “biznes to biznes”:
Z badań Funduszu Odszkodowań Komunikacyjnych wynika, że aż 90% wypłat z odszkodowania OC i AC jest zaniżana !
Tyle informacji chyba wystarczy by przekonać każdego, kto miał doświadczenie z odszkodowaniem po wypadku, by sprawdzić czy nie znalazł się przypadkiem w “szczęśliwym” 90%.
Żeby konsument mógą ubiegać się o dopłatę musi spełnić kilka warunków :
Możesz odwołać się od decyzji ubezpieczyciela samodzielnie.
Wymagać to jednak będzie od Ciebie dużo czasu, samozaparcia i wiedzy prawnej, a firma ubezpieczeniowa dołoży wszelkich starań, aby ten proces Ci utrudnić. Jako, że firmy te zazwyczaj mają dostęp do profesjonalnej pomocy prawniczej, będą one udowadniać swoją rację w bardzo przekonujący dla laika sposób. Często spory te kończą się w sądzie, a to pomnaża koszty i stres.
Sprawy takie mogą ciągnąć się miesiącami, jeśli nie latami, więc nie jedna osoba po czasie, wyczerpana, rezygnuje. Ale bez zmartwień, istnieje inne, bardziej wygodne rozwiązanie.
Jedną z naszych speciajlności w F24.pl jest walka z nieuczciwymi ubezpieczycielami !
Proponujemy Państwu BEZPŁATNĄ analizę odszkodowania!
Jak to wygląda?
Skontaktuj się z nami już dziś:
68 452 22 16
lub wypełnij formularz zgłoszeniowy .